Buďte v dobrej spoločnosti

Riadime sa jednoduchým princípom. Prezentujeme iba tie firmy, do ktorých by sme s kľudným svedomím poslali pracovať svojich kamarátov. Týmto firmám pomáháme na pracovnom trhu vyniknúť medzi ostatnými.

COCUMA prístup

Popisujeme, čo u vás kandidát nájde

Hodnoty, vízia, prostredie, vzťahy, DNA firmy a jej identita - to priťahuje viac ako záplava benefitov. Dnes už nestačí hovoriť, čo robíte. Vašich súčasných aj budúcich kolegov omnoho viac zaujíma "ako a prečo" to robíte. Ľudia si môžu vybrať či budú pracovať pre nejakú firmu alebo pre skvelú firmu. Pre firmu, ktorá sa nebojí a hovorí o sebe otvorene a autenticky, pretože jednoducho nemá čo skrývať. Naopak. Môže toho veľa ukázať.

Vďaka autentickému zachyteniu firemnej kultúry kandidáti vedia, do čoho idú a vyberajú si vás, pretože im vyhovuje vaše prostredie a štýl práce. Ak im to nevyhovuje, je to v poriadku. Nepresviedčame ich. Aj tak by to nefungovalo, pretože sami vedia, čo od práce chcú. Naopak si myslíme, že ak niekto do firmy po prečítaní vašeho profilu nenastúpi, je to úplne v poriadku a to najlepšie pre obe strany. Vieme zachytiť a odprezentovať jedinečnosti a pridanú hodnotu vašej firemnej kultúry.

Všetko vytvárame sami na základe hlbokého pochopenia toho, ako to u vás funguje

Nevyužívame skratky, nezľahčujeme si prácu. Všetko je o veľmi individuálnom prístupe. Nikdy nepreberáme texty, ktoré máte na stránkach alebo ktoré ste sami pripravili. Vytvárame vždy nový obsah, ktorý odráža nadhľad, ktorý máme ako externisti a zároveň vhľad, ktorý získame vďaka hodinám rozhovorov s vašimi ľuďmi. Každý firemný profil vychádza z mnohých hodín spoznávania vašej spoločnosti a každý je vďaka obsahu jedinečný. 

Firmy, ktoré prezentujeme, si dôkladne vyberáme

Sme výberový koncept. Niečo ako Michelinská hviezda v gastronómii. Spolupracujeme s firmami, ktorým veríme, že ľudia sú pre nich dôležití. S firmami, ktoré sú férové a etické, a ktoré ponúkajú zmysluplnú prácu a nie len "zamestnanie". Také firmy potom nadšene propagujeme a pomáháme im vyniknúť. 

Naším cieľom nie je exit ani súboj s najväčšími pracovnými portálmi. Nemáme ani záujem o rýchle škálovanie a predaj našeho projektu do zahraničia. Naša cesta je iná. Chceme skvelým firmám pomáhať a dávať priestor firemným kultúram, ktoré si zaslúžia byť vidieť. Chceme vytvoriť jedinečnú komunitu múdrych ľudí a firiem, ktoré sa u nás stretávajú a môžu spolupracovať. Chcem inšpirovať celý pracovný trh k zmene a firmám, ktoré o to stoja, odovzdať naše know-how. Pracujeme pre lídrov hrdých na svoje tímy, ktoré sú hrdé na svoje výsledky, a pre ľudí hrdých na svoje hodnoty. 

Kúzlo a osobnosť každej firmy sa ukrývá v tom, ako funguje vo vnútri. Nie v tom, čo robí, ale „ako“ to robí.

Preto prezentujeme firmy prostredníctvom ich lídrov, pracovného prostredia, vízie a spôsobu práce.

Autentickosť

Sme presvedčení, že autentickosť a uprímnosť sú dôvodom, prečo niektoré firmy nepotrebujú kontrolovať, zadávať úlohy a tlačiť  svojich kolegov nezmyselnými KPIs. Ľudia od nepamäti následovali častejšie autentických lídrov, ktorí im ponúkali zmysel a úprimnosť pri spolupráci. 

Dôvera

Možno sme naivní, ale veríme, že dôvera je hodnotnejšia ako akýkoľvek kontrakt. Ak chceme, aby nás spoločnosti pustili ďalej ako do zasadačky vedľa recepcie, musíme im ponúknuť viac ako len počet zobrazení profilu a jeden článok ročne. Musíme im ponúknuť produkt, ktorý im naozaj pomôže a nesklame ich dôveru.

Vzťahy

Všetko okolo nás stojí na vzťahoch. Tie sú buď dobré alebo zlé. Rozhodli sme sa, že chceme dobré vzťahy nielen medzi nami alebo nami a našimi zákazníkmi, ale že chceme budovať vzťahy aj medzi našimi zákazníkmi tak, aby si mohli pomáhať alebo na niečom spolupracovať. Preto vytvárame komunitu, ktorá také vzťahy podporuje.

Pri tvorbe profilu se pravdepodobne stretnete so Skondrom, Michalom alebo Jankou

Nie sme projekt, ktorý si najme študentov alebo začínajúcich fotografov preto, aby ušetril. Naopak, je pre nás charakteristické, že s firmami spolupracujú ľudia, ktorí veria COCUMA myšlienke a majú dostatočnú expertízu k pochopeniu vašej firmy.

Petr Skondr

CEO a zakladateľ COCUMA. V oblasti HR pôsobí viac ako 26 rokov a posledných 5 rokov ho fascinuje firemná kultúra a ľudia v organizáciách. Je to človek, ktorý je neustále medzi ľuďmi. Stretnete ho vo firme pri rozhovoroch, pri prednáškach o firemnej kultúre alebo pri mentoringu lídrov a tímov.


    
     Petr Skondr
    

    
     –
    

    
     Co-founder of COCUMA
Petr Skondr
Co-founder of COCUMA

Janka Orlovská

Janka pred COCUMA písala články, ktorým vlastne sama neverila. U nás zistila, že keď sa môže stretávať s ľuďmi, ktorí majú skutočně radi to, čo robia, tak ju to maximálne obohacuje. V tandeme s Michalom alebo Skondrom skúma firmy, pripravuje obsah a venuje sa obnovám profilov.


    
     Janka Orlovská
    

    
     –
    

    
     Spolutvůrce obsahu na COCUMA
Janka Orlovská
Spolutvůrce obsahu na COCUMA

Michal Poppe

Michal spoluvlastnil digitálnu webovú agenturu, ale jeho vášňou je udržateľnosť a raw životný štýl. Presťahoval sa do Zlína, kde so ženou založil bezobalový obchod. Ku COCUMA sa pridal, pretože ho baví pravdivosť, s ktorou firmy prezentujeme a to, že si ich vyberáme. 


    
     Michal Poppe
    

    
     –
    

    
     Spolutvůrce obsahu na COCUMA
Michal Poppe
Spolutvůrce obsahu na COCUMA
Prvé stretnutie COCUMA firiem hostil Eyelevel a bolo to skvelé.
Prvé stretnutie COCUMA firiem hostil Eyelevel a bolo to skvelé.
Radosť z dobrého záberu
Radosť z dobrého záberu
Skondr & Yemi. Ak nás niečo naozaj veľmi baví, tak sú to rozhovory s lídrami priamo vo firmách.
Skondr & Yemi. Ak nás niečo naozaj veľmi baví, tak sú to rozhovory s lídrami priamo vo firmách.
Michal Poppe a Mirka Lukáčová vítajú účastníkov Culture Rocks
Michal Poppe a Mirka Lukáčová vítajú účastníkov Culture Rocks
Janka Orlovská a jej nadšenie z posledného COCO meetupu
Janka Orlovská a jej nadšenie z posledného COCO meetupu
Petr Vágner - kreativec, ktorý postavil prvý dizajn COCUMA a dodnes fotí všetko, čo robíme
Petr Vágner - kreativec, ktorý postavil prvý dizajn COCUMA a dodnes fotí všetko, čo robíme
Michal Poppe
Michal Poppe

Profilom to nekončí, ale len začíná

Pravidelné aktualizácie obsahu po celý rok

Naším cieľom nie je urobiť profil, raz ročne poslať faktúru a občas aktualizovať texty. Naším cieľom je, abyste mali perfektný nástroj, ktorý je v každom momente aktuálny a funkčný. Preto vždy, keď sa presťahujete, prídeme a nafotíme vám nové kancelárie bez ohľadu na, že práve nie je obdobie obnovy licencie. Keď vám príde do firmy niekto, koho chete pridať do profilu, prijdeme a natočíme nové video. Jednoducho nám záleží na výsledku po celú dobu našej spolupráce. 

Prepojujeme COCUMA firmy do funkčnej komunity

Budujeme komunitu, v ktorej sa môžu stretávať COCUMA firmy a odovzdávať si skúsenosti z cesty za skvelou firemnou kultúrou, angažovanými zamestnancami a prostredím, kde rešpekt k individualite je viac ako rýchle peniaze.

Stretnutie COCUMA firiem v jedinečnom Business Clube OPERO Praha
Stretnutie COCUMA firiem v jedinečnom Business Clube OPERO Praha

Pretože CULTURE ROCKS

Jedinečná Talkshow konferencia, na ktorej s lídrami firiem prezentujeme ich prístupy, ktoré sme si v jednotlivých firmách zamilovali a ktoré cheme šíriť do sveta. Naším poslaním je inšpirovať ľudí, ktorí chcú stavať lepšie firmy. 

Vieme zdielať know-how aj online

Niekedy sa stane, že osobné stretnutie nie je možné, a tak sa spojíme online. Využíváme najmodernejšiu techniku tak, aby aj online stretnutie bolo živé a zábavné.

Live stream z coworking space OPERO
Live stream z coworking space OPERO

BUĎTE V DOBREJ SPOLOČNOSTI

It was a matter of prestige for us. If we want to show that humancraft is a good company, it was obvious that we need to be shown at COCUMA.

David Fojtík, Co-Founder / Managing Partner

Když jsme v Impact Hub Praha před 3 lety zrušili kariérní stránky a z webu kandidáty přesměrovali na náš profil na COCUMA, záhy se ukázalo, že to bylo skvělé rozhodnutí. Petr Skondrojanis se svým týmem dokážou naprosto skvěle nacítit a popsat firemní kulturu a z Cocumy se v mezičase stal (kromě referralu) náš nejúspěšnější zdroj kandidátů.

Helena Rojas Ortiz, HR at HUB Ventures

Since the start COCUMA was connected with the word Cocoon in my eyes. You see an image of a tree with nests/cocoons of companies hanging from it, and beautiful butterflies and birds/projects flying out. This symbol makes sense as if you visit COCUMA, you will be astonished by its culture and aesthetics that connects all of us hanging from that tree. And that‘s also what I felt at our last Coco meetup.

Petr Rokůsek, Nano Energies Founder

Not many people knew of Eyelevel when we were starting our cooperation with COCUMA. This place helped a lot with broadening our reach, our identity and values. Even though it was not the main source of new applicants – Jobs.cz still made most of that job – those that found us through COCUMA where those who fit in best. And we showed our COCUMA profile to those that came thanks to other portals so that they would know where they are applying to.

Dominika Mýtná, Innovation leader ICE Industrial Services

V roku 2021 COCUMA firmy zverejnili 1244 pracovných príležitosti, na ktoré zareagovalo 5436 uchádzačov. To, čo firmy hovoria nejčastějšie, je, že z COCUMA im prichádzajú kvalitnejší uchádzači.  

Pricing! Koľko to vlastne stojí?

Keď už transparentnosť, tak všade. Neuznávame zľavovú kultúru.

Nemôžeme presadzovať transparentnosť a zároveň fungovať na princípe rôznych cien pre rôznych zákazníkov. Máme otvorený cenník. Ceny jednotlivých profilov sme odvodili od množstva práce, ktoré s danou veľkosťou profilu máme. Neziskovky majú polovičnú zľavu a máme par bártrov, ale minimálne. Vieme, že za stanovenú cenu dostanete perfektnú kvalitu. A to vo všetkých ohľadoch.

Profil veľkosti S

Do Ska sa vojdu firmy a tímy do 30 ľudí, ktorí spolu sedia na jednej adrese (kancelária alebo coworking space).

Čo je obsahom profilu:

 • Perfektná profilová stránka - prezentácia vašej firmy tak, že na firmu budete naozaj hrdí. Ukážeme ľuďom vonku, čo ste vybudovali, na čo ste hrdí a prečo.
 • Autorské texty - autentický popis vašej firemnej kultúry bez mašličiek.
 • 4 videomedailonky - medailónky členov tímu, ktorí predstavujú víziu firmy, jej jedinečnosti a dôvod, prečo sa k firme pripojili.
 • Autorské fotografie - a nie len tak hociaké, ale od Petra Vágnera. A tie majú drive. Dostanete ich minimálne 30.
 • Založené na skúsenostiach - realizácia profilu je založená na 10 až 15 detailných (jeden na jedného) hodinových rozhovoroch s lídrami a ľuďmi, ktorí firmu/tím reprezentujú.
 • Cena za tvorbu a rok prevádzkovania licencie

  2 900 EUR

  Cena za predĺženie prezentácie profilu o ďalší rok: 1 450 CZK

  Príklad profilu veľkosti S: Blueweb

  Profil veľkosti M

  Mko sedí firmám, ktoré majú do 100 ľudí v jednej alebo viacerých lokalitách.

  Čo je obsahom profilu:

 • Perfektná profilová stránka - prezentácia vašej firmy tak, že na firmu budete naozaj hrdí. Ukážeme ľuďom vonku, čo ste vybudovali, na čo ste hrdí a prečo.
 • Autorské texty - autentický popis vašej firemnej kultúry bez mašličiek.
 • 7 videomedailonky - medailónky členov tímu, ktorí predstavujú víziu firmy, jej jedinečnosti a dôvod, prečo sa k firme pripojili.
 • Autorské fotografie - a nie len tak hociaké, ale od Petra Vágnera. A tie majú drive. Dostanete ich minimálne 50.
 • Založené na skúsenostiach - realizácia profilu je založená na 20 až 25 detailných (jeden na jedného) hodinových rozhovoroch s lídrami a ľuďmi, ktorí firmu/tím reprezentujú.
 • Cena za tvorbu a rok prevádzkovania licencie

  5 300 EUR

  Cena za predĺženie prezentácie profilu o ďalší rok: 2 650 EUR

  Príklad profilu veľkosti M: INDRA Avitech

  Profil veľkosti L

  Je to Large pre Large firmy, ktoré majú nad 100 kolegov, pracujúcich v rôznych lokalitách v SR.

  Čo je obsahom profilu:

 • Perfektná profilová stránka - prezentácia vašej firmy tak, že na firmu budete naozaj hrdí. Ukážeme ľuďom vonku, čo ste vybudovali, na čo ste hrdí a prečo.
 • Autorské texty - autentický popis vašej firemnej kultúry bez mašličiek.
 • 10-12 videomedailonky - medailónky členov tímu, ktorí predstavujú víziu firmy, jej jedinečnosti a dôvod, prečo sa k firme pripojili.
 • Autorské fotografie - a nie len tak hociaké, ale od Petra Vágnera. A tie majú drive. Dostanete ich dosť na propagáciu vašej kultôry na Instagrame na celý rok.
 • Založené na skúsenostiach - realizácia profilu je založená na 30 až 60 detailných (jeden na jedného) hodinových rozhovoroch s lídrami a ľuďmi, ktorí firmu/tím reprezentujú.
 • Cena za tvorbu a rok prevádzkovania licencie

  10 100 EUR

  Cena za predĺženie prezentácie profilu o ďalší rok: 6 060 EUR

  Príklad profilu veľkosti L: Decathlon ČR

  Chcete viac? OK, máme pre vás XLko!

  Šijeme na mieru! Profil je určený pre firmy v SR aj v zahraničí, ktoré chcú do profilu pripraviť ďalšie kreatívne prvky, nafotiť kancelárie v iných krajinách, vytvoriť grafické vizuály, natočiť video z teambuildingu alebo pripraviť prezentáciu k firemnej kulture na výjazdovom zasadnutí. Jednoduchu všetko, na čo ste mysleli a báli ste sa o to požiadať.

  Čo je obsahom profilu:

 • Perfektná profilová stránka - prezentácia vašej firmy tak, že na firmu budete naozaj hrdí. Ukážeme ľuďom vonku, čo ste vybudovali, na čo ste hrdí a prečo.
 • Autorské texty - autentický popis vašej firemnej kultúry bez mašličiek.
 • Neobmedzene (s mierou) videí - videomedailonkov členov tímu natočíme, koľko budeme potrebovať, aby sme obsiahli požiadavky a napríklad pripravili materiály k inzerátom. Ľudia z firmy, ktorí autenticky predstavujú víziu firmy, jej jedinečnosť a dôvod, prečo sa k firme pripojiť, sú proste magnetom.
 • Autorské fotografie - ešte väčšiu kopu fotografií od Petra Vágnera. Nafotíme vám všetko, čo bude treba k splneniu zadania. Od kancelárií až po vaše výjazdné zasadanie alebo teambuilding v Rakúsku. Pripravíme vám profilové fotografie na LinkedIn alebo produktové fotky najnovšej verzie vášho produktu. Fotky môžete využiť na vaše kariérne stránky alebo sociálne siete a súčasťou XL profilu je aj komerčná licencia. Fotky môžete používať ľubovoľne.
 • Založené na skúsenostiach - realizácia profilu je založená na 30 až 60 detailných (jeden na jedného) hodinových rozhovoroch s lídrami a ľuďmi, ktorí firmu/tím reprezentujú.
 • Čo sme našli - workshop - nielen, že vám povieme, čo sme našli a pripravíme vám perfektnú prezentáciu, ale budeme s vami hľadať aj riešenia a nové smery, ako dané témy posunúť.
 • Cena za tvorbu a rok prevádzkovania licencie

  Začíname na 14 500 EUR

  Cena za predĺženie prezentácie profilu o ďalší rok: 70 % nákupnej ceny EUR

  Príklad profilu veľkosti XL: HH Global Czechia (pôvodně EYELEVEL)

  Príklad ďalšej tvorby súvisiacej s profilom: Špeciálny inzerát s videom pre potreby hľadania globálneho marketingového riaditeľa (pozícia bola úspešne obsadená)

  Dáme vám skvelý nástroj

  • Náš COCUMA Page builder je perfektným nástrojom pre tvorbu tých najkreatívnějších inzerátov. Bude radosť ich publikovať.
  • Skvelé fotky Petra Vágnera sú rokmi praxe dotiahnuté k dokonalosti. Môžete ich používať aj na svojich sociálnych sieťach alebo kariérnych stránkach.
  • Neobmedzené množstvo inzerátov a každý je zadarmo (okrem Superjobov).
  • Superjobs - možnost inzerovať pozície prostredníctvom mikrostránky, do ktorej môžete vložiť čokoľvek. Naozaj čokoľvek (okrem nelegálneho obsahu).

  Poradíme vám, ako byť ešte lepší

  • Poradíme vám, čo posilovať, na čo sa zamerať a na čo môžete svojich budúcich kolegov lákať, pretože sa na tom zhodli vaši ľudia pri rozhovoroch. 
  • Okrem toho vám ukážeme vaše slabé miesta. Drobné nedostatky, ktoré keď odstraníte, všetko bude perfektné. Často vidíme veci inak a vidíme ich viac, pretože sme prišli zvonku.
  • Vieme poradiť. Navštívili sme veľa skvelých firiem a videli veľa prístupov k rôzným HR témam. 

  Ste súčásťou komunity jedinečných firiem

  • Už sme to písali vyššie. COCUMA je výberovým portálom a vy získate pomyslný odznak overenej firemnej kultúry. 
  • Prepojujeme vás medzi sebou, pretože radi vidíme, keď ľudia s rovnakými hodnotami spolupracujú. 
  • Organizujeme akcie, ktoré sú cielené na networking medzi COCUMA firmami a podporujeme "naše" firmy aj v rôznych iných komunitách. 
  • Budete v dobrej spoločnosti a to je k nezaplateniu. Na všetko ostatné je Mastercard... alebo Visa :)

  Pridáte sa k nám?

  Petr Skondrojanis +420 777 774 550