KROS

Sme rodina plná priateľských vzťahov pretkaných vzájomným rešpektom, dôverou, chuťou posúvať svet vpred a spolupracovať. Dlhé roky sme lídrom v oblasti ekonomického, stavebného a znaleckého softvéru na Slovensku. Od roku 1995 nám dôveruje viac ako stotisíc zákazníkov. V rodine nás je cez 240 a stále máme rovnakých slovenských majiteľov, ktorí sú s nami od začiatku. Kros nikdy nespí. Neustále hľadáme nové biznisové príležitosti na trhu, modernizujeme technológie a agilný prístup, presúvame produkty do cloudu a mobilných zariadení. Spolu s majiteľmi chceme vytvoriť 100 ročnú “happiness driven company”. Ak je firma šťastná a storočná, tak má aj spokojných zákazníkov. Sú to spojené nádoby, jedno bez druhého nebude.

Ponuka príležítostí 3

Tvoríme softvér novej generácie

Prinášame do firiem digitalizáciu, jednoduchosť, otvorenosť a automatizáciu, aby sme ľuďom uľahčili život a prácu. Vďaka nám môžu krásne napredovať.


    
     Marek Polic
    

    
     –
    

    
     Majiteľ
Marek Polic
Majiteľ

Nič podobné na Slovensku nenájdeš

Dlhodobo sme lídrom v oblasti ekonomického, stavebného a znaleckého softvéru. Dôverujú nám desiatky tisíc zákazníkov. Na školách učia študentov pracovať v našich programoch. Vo viacerých oblastiach sme vnímaní ako etalón kvality a spoľahlivosti. Dosahujeme najlepšie ekonomické výsledky za posledné roky. Napriek tomu nemáme pocit, že by sme dorazili do cieľa.

Smerujeme do online sveta a všetky naše produkty presúvame na web. Chceme zákazníkom umožniť poskladať si z mikroslužieb riešenie priamo na mieru svojím potrebám. Vďaka tomu máme pred sebou takmer nekonečné množstvo zaujímavých technologických výziev umožňujúcich nám rásť spolu s firmou.


    
     Michal Spišák
    

    
     –
    

    
     Vedúci divízie vývoja
Michal Spišák
Vedúci divízie vývoja

Staviame úplne novú online platformu, ktorá bude v cloude obsluhovať viac ako stotisíc našich zákazníkov s produktami novej generácie.

Staň sa toho súčasťou!


    
     Janka Haderková
    

    
     –
    

    
     CEO
Janka Haderková
CEO

    
     Monika Schestágová
    

    
     –
    

    
     HR
Monika Schestágová
HR

Sme Kros family

Staviame na vzájomnej dôvere, spolupráci a dobrom humore. Všednej každodennosti aj nevšedných zážitkoch.

28 rokov rastu

Začínali sme úplne od nuly ako malá firmička s vysokoškolským duchom. Nikdy sme nemali žiadneho investora. Stále máme slovenských majiteľov, zakladateľov. Všetko sme si s nimi tvrdo odpracovali. Často sme sa učili až na vlastných chybách, ale nesmierne veľa nám to dalo. Napriek tomu sme nikdy nemali obdobie výraznej stagnácie. Vždy sme rástli, rozvíjali produkty, hľadali nové biznisové piliere, vychovávali ľudí a boli v niektorej oblasti lídrom na trhu. Od počiatočného riadeného chaosu začínajúcej firmy sme sa cez direktívny spôsob riadenia dopracovali k agilnej firme presiaknutej SCRUMom a samostatnosťou skrz-naskrz. 

Otvorenosť ako kľúčový princíp

Kros je viac o priateľstvách a dobrých vzťahoch než len o chodení do práce. Stretávame sa aj mimo nej a nie len na pive. Vzájomne si pomáhame s maľovaním či sťahovaním. To všetko môžeme len vďaka dôvere a rešpektu, ktorý medzi sebou máme. Snažíme sa byť otvorení a úprimní. Problémy a otázky nenechávame vyhniť, ale ideme priamo do nich. Bez ohľadu na to, na akej si pozícii alebo ako dlho si v KROSe. Znie to krásne, ale nie je to jednoduché. Občas skĺzneme z cesty, ale dávame si na to pozor a zlepšujeme sa. Ono nie je ľahké ustáť otvorenú konštruktívnu kritiku a dokázať si z nej s chladnou hlavou vybrať to podstatné. Veríme, že len s “čistým stolom” sa môžeme na seba spoľahnúť a zabrať.

Možnosť ovplyvniť chod celej firmy

Ak máš dobrý nápad a tušíš ako ho realizovať, je nám jedno na akej si pozícii alebo ako dlho si tu - sem s ním. Každý má možnosť prísť s nápadom, ktorý má hlavu a pätu. Zažili sme už situáciu, kedy účtovníčka zlepšila postup programátorovi. Preto počúvame každý nápad a spoločne hľadáme cesty ako ho realizovať.

Páči sa mi, že som dostal určitú oblasť na zodpovednosť a môžem si ju riešiť sám. Mám voľnosť, ale aj zodpovednosť. Nikto mi nestojí za chrbtom a nepozerá, čo a kedy urobím.

Daniel Holáň, IT senior admin

Veríme, že ľudia sú v práci šťastní, keď sa skrz ňu môžu neustále zlepšovať. Podieľať sa na výsledkoch, rozhodovať a mať zodpovednosť za svoje kroky.


    
     Jaroslav Kuliška
    

    
     –
    

    
     Majiteľ
Jaroslav Kuliška
Majiteľ

Happiness Driven Company

Naši majitelia sú ľudia z mäsa a kostí. Aj po viac ako 20 rokoch sú stále rovnakí. Vždy s firmou žili a starali sa o ľudí. Dnes už nemajú exekutívnu rolu, ale stále chodia medzi nás a diskutujeme o problémoch, ktoré riešime alebo riešia oni. U nás neexistuje delenie na my a oni. Sme na jednej lodi. Sú oporou, strážcami firemnej kultúry a správneho smerovania.

To akí sú, vštiepili do celej firmy. Nehrajú sa na efekt, neohurujú. Prejavujú sa maličkosťami. Na deň žien osobne prinesú kvety. Cez najväčšie horúčavy kúpia všetkým nanuky. Chodia na všetky firemné akcie. Sú to drobnosti, ktoré potešia. Chcú vybudovať prostredie, ktoré nám umožní robiť špičkové produkty v príjemnej rodinnej atmosfére. 


    
     Peter Troják
    

    
     –
    

    
     Majiteľ
Peter Troják
Majiteľ

Najviac si vážim, že sme si udržali takého vysokoškolského ducha, voľného ducha, priateľské vzťahy a kamarátstvá. Že to neberieme iba pracovne, ale že sa to snažíme robiť ľudsky.

Jaroslav Kuliška, Majiteľ

Vieme sa zasmiať a urobiť si srandu sami zo seba. Je tu uvoľnená atmosféra, v ktorej sa mi dobre pracuje.

Daniel Holáň, IT senior admin

    
     Katarína Huzlíková
    

    
     –
    

    
     Tím líder
Katarína Huzlíková
Tím líder

Typický Krosák je veselý, aktívny, plný energie a ak sa mu niečo nepáči, nebojí sa to hneď povedať.

Diana Kimáková, Product owner

Mňa fascinuje, že majitelia sú tu s nami 28 rokov a stále sa o nás zaujímajú a robia všetko preto, aby sa nám pracovalo dobre. Cítim zodpovednost, že by som ich nechcela sklamať, lebo dôvera od nich je obrovská.

Kamila Belanová, Scrum master

Radi sa smejeme a nebojíme sa uťahovať si zo seba navzájom. Vďaka uvoľnenej atmosfére sa sem každé ráno tešíme a dobre sa nám pracuje.

Firemné akcie, ktoré sa zapíšu do pamäti

U nás je bežné, že ľudia idú po práci spolu na pivo alebo cez víkend na chatu. To nie je všetko. Máme ešte skvelého happiness manažéra Maťa Maršalu organizujúceho naše legendárne firemné akcie, ktoré si nenechá nikto ujsť. Sú vtipné, jedinečné, uletené, ale sú najmä KROSácke. Robené nami, pre nás. Žiadne externé agentúry alebo nudný teambuildingový program. Je jedno či nás čaká lyžovačka, deň detí alebo vianočný večierok. Vždy je to zážitok, ktorý sa nebude opakovať a to pochopíte už z pozývacieho videa.

Čo nás spája?

SME KROS FAMILY

 • Dôverujeme si.
 • Máme radi srandu.
 • Spolupracujeme.

PRÁCA NÁS BAVÍ

 • Chápeme zmysel toho, čo robíme.
 • Zlepšujeme sa.
 • Máme priestor robiť veci podľa seba a svojho uváženia.

MÁME VÝNIMOČNÉ VÝSLEDKY

 • Máme skvelé výrobky a služby
 • Vytvárame vynikajúce prostredie.
 • Sme zodpovední k okoliu.

Charakterizuje nás túžba rozvíjať sa a rásť

Neprešľapovať na mieste, ale proaktívne hľadať najlepšie možné riešenia.


    
     Milan Mrázek
    

    
     –
    

    
     Garant SSW
Milan Mrázek
Garant SSW

Agilný prístup ku všetkému, čo robíme

So scrumom a agilným vývojom experimentujeme od roku 2011. Prešli sme si viacerými sprievodnými chorobami spôsobenými zavádzaním metódou pokus-omyl až sa nám podarilo dostať agilný prístup pod kožu celej firme.

Vďaka tomu sme postupne zmenili organizačnú štruktúru, vychovali si vlastných agilných koučov, scrum mastrov, zaviedli restrospektívy, produkty zverili garantom a mnoho ďalšieho. Stmelili sa tímy, ľudia sú viac zohraní, ale najmä nám agilný prístup pomohol udržať si atmosféru, v ktorej všetci ťaháme za jeden povraz.


    
     Dominika Bieliková
    

    
     –
    

    
     Scrum master
Dominika Bieliková
Scrum master

Záleží nám na tom, aby sa u nás každému dobre pracovalo. Chceme mať okolo seba spokojných ľudí, ktorí dokážu prepojiť prácu s rodinou a osobným rozvojom.

Nepretržitý osobný rozvoj

Uvedomujeme si, že ak chceme prinášať inovatívne produkty, musíme mať v práci čas vzdelávať sa. Chodíme do sveta na workshopy a kurzy, ale najmä sa vzdelávame medzi sebou. Si v niečom dobrý a chceš to naučiť aj kolegov? Priprav si na Kros Academy prednášku a môžeš začať. Chceš s kolegami vo firme niečo zmeniť alebo si uľahčiť prácu novým vývojárskym toolom? Počas dvojdňového “shipit-u” na to budete mať čas aj priestor. Chceš sa dozvedieť čo najviac o inováciách? Zapoj sa do každoročného týždňa inovácií. Veríme, že ak každý bude s kolegami zdieľať čo len kvapku svojho know-how, vytvoríme more vedomostí. Z kvapiek more, z centov milióny.

Softvér pre ľudí - v posledných rokoch to cítiť. Všetko sa overuje u zákazníkov a robí pre ľudí, aby im to uľahčilo prácu. Ovládanie sa zlepšuje, aby bolo jednoduchšie a užívateľskejšie.

Pavlína Kelčíková, Nevývojár

Agilita je jednoducho o tom, že ja sa stále mením. Mení sa aj celý môj tím a vďaka tomu sa aj celá firma mení na základe pripomienok každého z nás.

Monika Schestágová, HR

Mladí majú u nás dvere dokorán a možnosť rýchlo rásť

Veľa ľudí k nám prišlo počas školy a začínali ako brigádnici alebo písali diplomku. Pre nás brigádnik nie je menej cenná pozícia, ktorú vnímame dočasne. Je to plnohodnotný KROSák, ku ktorému sa správame rovnako ako k zamestnancom. Od prvého dňa pracuje na reálnych projektoch, dostáva plnú podporu a dôveru. Neraz brigádnik viedol úlohu dôležitú pre celú firmu. Najmä preto sa väčšina z nich stáva zamestnancami, ktorí ostávajú dlhé roky. Aj vďaka nim sa nám stále darí udržať vysokoškolského ducha - neformálnu, otvorenú atmosféru, v ktorej sa nikto nepovyšuje nad druhého.


    
     Paul Arce Rivero
    

    
     –
    

    
     Business konzultant
Paul Arce Rivero
Business konzultant

Reálne úlohy od prvého dňa

Nemáme špeciálny program na začlenenie nových kolegov. Od začiatku budeš mať vlastné úlohy na reálnych projektoch. Hodíme ťa do vody s tým, že ťa niekto z nás drží za ruku a sleduje či sa netopíš. Ak bude treba, rád pomôže. Od jednoduchších úloh prejdeš k zložitejším až jedného dňa povieš: “Vďaka, už budem plávať sám”.

Ak prídete naraz traja noví, neporovnávame vaše výsledky vzájomne. Vieme, že každý sa začleňuje iným spôsobom, tempom a občas potrebuje vlastné podmienky. Celý proces adaptácie budeme preberať na pravidelných retrospektívach, kde si povieme ako napreduješ, v čom ti pomôcť, čo sa ti podarilo/nepodarilo a prečo.


    
     Barbora Cisárová
    

    
     –
    

    
     HR partner
Barbora Cisárová
HR partner

Zameriavame sa na podstatné

Nechceme mať programy plné funkcií, ktoré nik nevyužíva. Čas je drahocenný a preto sa sústredíme len na funkcie, ktoré ľuďom naozaj pomôžu a chceme ich robiť správne - s čo najmenším počtom chýb či slepých uličiek. Preto sme veľa so zákazníkom. Nie obchodníci, ale najmä vývojári spolu s nevývojármi - sledujú ako programy používajú, ukazujú im nové prototypy, pýtajú sa, navrhujú i overujú svoje nápady. Túto fázu vývoja voláme overovanie. Rýchlo v nej overíme či naozaj pripravujeme to, čo zákazník potrebuje a je schopný to používať. Až potom sa púšťame do samotného vývoja, ktorého výsledkom je hotová funkcia pripravená pre zákazníkov.

Vývojári & nevývojári

Vo výrobe sme len vývojári a nevývojári. Vývojári programujú, kódujú, grafikujú. Nevývojári robia všetko ostatné, čo treba - píšu dokumentáciu, definujú procesy, pripravujú podklady, dôkladne testujú, študujú zákony. Nedelíme sa na analytikov, dokumentaristov, metodikov, testerov, legislatívcov a iné fancy pozície. Baví nás rôznorodosť a presahy. Jeden deň robíš to, druhý ono. Tretí deň to prepojíš a hravo vyriešiš množstvo otázok naraz.

Guru vývojári

Máme guru vývojárov, ktorých úlohou je vylepšovať všetko o čo zakopnú. Nepatria do žiadneho tímu, ale majú zdravý prehľad kto na čom pracuje. Ak treba, zapoja sa a pomôžu. Posúvajú projekty vpred nielen svojimi programátorskými skúsenosťami, ale najmä nestranným pohľadom “z vonku”.

Kriticky sa zamýšľajú nad tým ako programujeme. Sledujú zahraničnú scénu, chodia na konferencie, konzultujú a to najlepšie, čo nájdu, implementujú do našich postupov. Takto sme sa dostali k .NET core v časoch, keď sa o ňom na Slovensku veľa nevedelo. Taktiež organizujú naše Kros Dev Meetups, na ktorých zdieľajú know-how z našej kuchyne aj mimo firmu. Veríme, že prepojením sa s ostatnými, posunieme aj nás samotných.

Kros v Žiline

Sídlime vo vlastnej budove na Rajeckej ceste. Na prvý pohľad sa môže zdať, že sme na okraji mesta, ale dopravné spojenie k nám je skvelé. Hneď pred budovou je zastávka vlaku. Autobus a vlastné veľké parkovisko sú vzdialené len pár krokov.

Je tu enormný nárast školení. Firma sa fakt snaží, aby bolo toho omnoho viac. Ak si vyberiem inú oblasť, iný projekt, tak ma pošlú na výmenný pobyt k nim. Ale iniciatíva musí prísť odo mňa. Ak to nevyužívam, tak je to na mne.

Pavlína Kelčíková, Nevývojár

Myslel som si, že robota je len na prínos peňazí. Táto firma vám ukáže, že to tak nie je a preto si to tu obzvlášť vážim, tých ľudí a majiteľov.

Martin Maršala, Event manager

    
     Milan Martiniak
    

    
     –
    

    
     Guru vývojár
Milan Martiniak
Guru vývojár